Začal sa 4. týždeň Sčítania

08.03.2021

Sčítanie obyvateľov prebieha na Slovensku od 15. februára 2021 prvý krát elektronicky. Povinnosť sčítať sa má každý obyvateľ SR, ktorý má na území prechodný, trvalý alebo tolerovaný pobyt. Občan sa do elektronického sčítacieho formulára prihlási svojim rodným číslom alebo eID občianskym preukazom.

Za tri týždne sčítania obyvateľov sa v obci Rudná sčítalo okolo 525 obyvateľov obce, čo činí okolo 74% percent. Medzi najsčítanejšie ulice patria ulica od obratiska autobusu - pri bývalej MŠ až po odbočku na baňu. Na tejto ulici je väčšina domov sčítaná úplne, alebo čiastočne. K najmenej sčítaným uliciam v obci patrí ulica pri cintoríne.

Z ulice pri MŠ ešte nieje sčítaných 6 domov, od obchodu po ihrisko 7 domov, na ulici oproti - na druhej strane potoka 2 domy.

Samosčítanie obyvateľov potrvá do 31.03.2021 a od 01.04.2021 začína tzv. asistované sčítanie. To v praxi znamená, že ten, kto sa sčítať nevie požiada o pomoc príslušný obecný úrad. Obyvateľ sa môže po 1. apríli sčítať aj pomocou kontaktného strediska, ktoré bude zriadené na obecnom úrade.

Prosíme vás, pomôžte sa sčítať svojim najbližším, ktorí vás o to požiadajú. Sprame klik k lepšej budúcnosti Slovenska.

elektronický formulár pre sčítanie - klik tu